E-mail: NOT | tel. NOT 80 44 23
Sudeckie Kryształy 2017

SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017 PRZYZNANE

 

W piątek 10 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowicach odbyła się już po raz VI gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy. W tym roku nagrody wręczono siedmiu kategoriach. W kategorii Najlepsza Firma Odpowiedzialnego Biznesu pierwsze miejsce i statuetkę Sudeckiego Kryształu otrzymała firma Domino Polska z Dzierżoniowa, drugie miejsce zajęła firma Frankonia Poland również z Dzierżoniowa oraz Spółdzielnia Socjalna Arte z Bielawy. Kapituła przyznała dwa trzecie miejsca dla Centrum TMT z Dzierżoniowa oraz firmy Sonel SA. ze Świdnicy. W kategorii tej postanowino również przyznać wyróżnienie dla Hotelu Polanica Resort&SPA.

W kategorii Najlepszy Produkt Turystyczny postanowiono  przyznać dwa pierwsze miejsca pierwsze miejsce dla Hotelu Dębowy z Bielawy oraz Kopalni Złota – Sztolnia Ochrowa ze Złotego Stoku, drugie miejsc Otrzymał Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka za Replikę Pociągu Ameryka. Dwa III miejsca trafiły do Domu Tkacza w Rościszowie oraz do Hotelu Kodowa Manufaktura Relaksu .

 

Kapituła postanowiła również przyznać w tej kategorii wyróżnienie dla:

 

            - Restauracji Manufaktura w Świdnicy

            - Stani Biały Las w Wierzbnej

            - Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

            - Villi Polanica

            - oraz Hotelu Niemcza SPA

 

 

W kategorii Najlepszy Produkt lub Usługa statuetka powędrowała do Polanicy Zdroju za produkt Woda Mineralna „Wielka Pieniawa”, Uzdrowiska Kłodzkie SA. - Grupa PGU. Na drugim miejscu na podium uplasowała się firma Magnificco z Dzierżoniowa za lakiery hybrydowe marki ChiodoPRO. III miejsce w tej kategorii otrzymała Restauracja „Zdrój Wojciech” z Lądka Zdroju. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia dla:

 

            - Męska Linia Kosmetyków w Uzdrowisku Lądek Długopole SA.

            - AM Dekor Anna Duraj

            - AFM STUDIO – Dorota Jazowska

            - BQ Bernadetta Kulawik Osobisty Doradca Wizerunku

            - Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej

            - Hotel Delta In Sp. z o. o.

            - Biuro Podróży Sweet Travel w Bielawie

            - Uczniowski Klub Sportowy Lechia Dzierżoniów

 

 

W kategorii Najlepsza Firma Rodzinna Sudecki Kryształ powędrował do Państwa Dymkowskich właścicieli Hotelu Niemcza SPA. Drugie miejsce otrzymała rodzinna firma Resibo ze Świdnicy, a trzecie Rosiek Auto Serwis z Nowej Rudy

W ostatniejkategoriiw którejocenydokonywałakapitułakonkursowaSudeckiKryształzaNajlepsząImprezęPromującąregion otrzymali organizatorzyMiędzynarodowegoFestiwaluFolklorystycznegow NowejRudzie. Drugie miejsce przyznano organizatorom Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Lądku Zdroju, a trzecie za Zderzenia Teatralne w Kłodzku. 

 

 

W tej kategorii przyznano również wyróżnienia za organizację:

 

- Uphill Gór Sowich w Gminie Pieszyce

            - Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie w Kłodzku

 

W szóstej kategorii w której głosowali sami widzowie za pośrednictwem systemu sms, Sudecki Kryształ za osobowość regionu odebrał burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

 

W tym roku również wręczony został honorowy Sudecki Kryształ dla rodzinnej firmy z 50-letnią tradycją. Statuetkę odebrali Państwo Joanna i Robert Deka z Dzierżoniowa. Sudeckie Kryształy to również wydarzenie kulturalne. Podczas gali na scenie na samym początku zaprezentował się zespół Wataha Drams z Krakowa, który przywitał wszystkich gości głośnym bębnieniem. Nie zabrakło również Piotra Woźniaka. Z pokazem fingerstailowej mistrzowskiej gry na gitarze zaprezentował się Piotr Rostecki. W wyjątkowy klimat wprowadził nas Jarosław Wasik przy akompaniamencie gitary Krzysztofa Pełecha. Na zakończenie gali na scenie pojawił się zespół Tre Voci, czyli Wojtek Soko Sokolniki, Mikołaj Adamczak oraz Miłosz Gałaj

 

Szósta edycja plebiscytu pokazała, że Sudecki Kryształ to dobra marka rozpoznawalna w całym regionie.

Czytaj więcej
WYNIKI POSIEDZENIA KAPITUŁY KONKURSOWEJ

PLEBISCYT GOSPODARCZY  "SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017"

"NAJLEPSZA FIRMA ODPOWIEDZIALNEGO BIZNESU"

 1. DOMINO POLSKA SP Z O.O.
 2. FRANKONIA POLAND SP. Z O.O
 3. SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA ART-e
 4. SONEL SA.
 5. CENTRUM TMT SP. J.

 

Wyróżnienie:

- Hotel Polanica Resort&SPA

 

"NAJLEPSZA FIRMA RODZINNA"

 1. HOTEL NIEMCZA SPA
 2. Resibo – Ewelina Kwit-Betlej
 3. Rosiek Auto Serwis

 

"NAJLEPSZA IMPREZA PROMUJĄCA REGION"

 

 1. Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny w Nowej Rudzie
 2. Międzynarodowy Festiwal Tańca w Lądku Zdroju
 3. Zderzenia Teatralne w Kłodzku

 

Wyróżnienie:

            - Uphill Gór Sowich

            - Festiwal Kwiatów w Minieurolandzie

 

"NAJLEPSZY PRODUKT LUB USŁUGA"

 

 1. Woda Mineralna „Wielka Pieniawa” Uzdrowiska Kłodzkie SA. - Grupa PGU
 2. Marka ChiodoPRO firmy Magnificco Marta Roś Sp J.
 3. Restauracja „Zdrój Wojciech”

 

Wyróżnienie:

            - Męska Linia Kosmetyków w Uzdrowisku Lądek Długopole SA.

            - AM Dekor Anna Duraj

            - AFM STUDIO – Dorota Jazowska

            - BQ Bernadetta Kulawik Osobisty Doradca Wizerunku

            - Klub Biznesu Ziemi Kłodzkiej

            - Hotel Delta In Sp. z o. o.

            - Biuro Podróży Sweet Travel w Bielawie

            - Uczniowski Klub Sportowy Lechia Dzierżoniów

 

 

 

"NAJLEPSZY PRODUKT TURYSTYCZNY"

 

 1. Hotel Dębowy I Event I SPA

1.  Kopalnia Złota – Sztolnia Ochrowa

 1. Replika Pociągu Ameryka - Zespół Pałacowo-Hotelowy Jedlinka
 2. Dom Tkacza w Rościszowie

3.  Hotel Kudowa Manufaktura Relaksu     

 

Wyróżnienia:

            - Restauracja Manufaktura Świdnica

            - Stania Biały Las

            - Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

            - Villa Polanica

            - Hotel Niemcza SPA

Czytaj więcej
PLEBISCYT GOSPODARCZY „SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017”

PLEBISCYT GOSPODARCZY „SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017”

   Już po raz V Telewizja Sudecka jest organizatorem prestiżowego Plebiscytu Gospodarczego „Sudeckie Kryształy”, którego Gala Finałowa odbędzie się 10 listopada 2017 roku w Zamku na Skale w Trzebieszowicach koło Lądka Zdroju. To największa tego typu impreza w regionie Sudetów, której głównym celem jest promocja przedsiębiorczości. Plebiscyt „Sudeckie Kryształy“ pozwala wyróżnić - spośród wielu działających w naszym regionie firm, instytucji, stowarzyszeń i organizacji – te, które odniosły sukces i są dla innych przykładem sprawności działania, wzorem solidności i rzetelności, a także żywym dowodem na to, że nawet w tak trudnych czasach, sukces gospodarczy można osiągnąć.

W plebiscycie Sudeckie Kryształy firmy i instytucje mogą ubiegać się o wyjątkowe statuetki w 5 kategoriach:

Najlepsza impreza promująca region.
Najlepsza firma odpowiedzialnego biznesu.
Najlepszy produkt turystyczny.
Najlepsze firma rodzinna.
Najlepszy produkt lub usługa.


Najlepsze firmy 2017 roku wybierać będzie Kapituła Plebiscytu, w skład, której wejdą przedstawiciele patronów, mecenasów i partnerów plebiscytu.

   Po weryfikacji informacji zamieszczonych w formularzach zgłoszeniowych Kapituła Plebiscytu wyłoni w każdej kategorii konkursowej 3 nominowane firmy, a spośród nich zwycięzcę, który otrzyma statuetkę „Sudeckiego Kryształu”. Dodatkowo, dla każdej z nominowanych firm organizator plebiscytu przygotuje spot prezentujący inwestycję, inicjatywę, produkt lub firmę, który będzie emitowany podczas Gali Finałowej. Zwycięskie firmy/instytucje otrzymają także miesięczną kampanię reklamową na antenie Telewizji Sudeckiej oraz na stronie www.tvsudecka.pl.


WYBIERAMY RÓWNIEŻ OSOBOWOŚĆ REGIONU SUDECKIEGO

   Szóstą kategorią, w której przyznawana jest statuetka Sudeckiego Kryształu to Osobowość regionu. Jest to zarazem jedyna kategoria, w której głos nie będzie należał do członków Kapituły, ale do każdego! Spośród kandydatur wybranych przez Kolegium Redakcyjne Telewizji Sudeckiej - w drodze dyskusji i konsensusu, w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie – wskażemy  min. 10 osób, na które będzie można oddać swój głos. Głosowanie odbędzie się za pomocą systemu zamieszczonego na oficjalnej stronie Plebiscytu Sudeckie Kryształy. Każda nominacja oznaczona będzie unikatowym kodem. Zakończenie głosowania nastąpi w dniu 5 listopada 2017 roku o godzinie 22.00.

WYBIERAMY OSOBOWOŚĆ REGIONU 2017

Szóstą kategorią, w której przyznawana jest statuetka Sudeckiego Kryształu to Osobowość regionu. Jest to zarazem jedyna kategoria, w której głos nie będzie należał do członków Kapituły, ale do każdego!. Spośród kandydatur wybranych przez Kolegium Redakcyjne Telewizji Sudeckiej - w drodze dyskusji i konsensusu, w oparciu o swoją wiedzę i doświadczenie – wskażemy  min. 10 osób, na które będzie można oddać swój głos. Głosowanie odbędzie się za pomocą systemu zamieszczonego na oficjalnej stronie Plebiscytu Sudeckie Kryształy. Każda nominacja oznaczona będzie unikatowym kodem. Zakończenie głosowania nastąpi w dniu 5 listopada 2017 roku o godzinie 22.00.

OSOBOWOŚĆ REGIONU WYBRANA!

31 października o godz. 22.00 zakończyło się głosowanie sms na Osobowść Regionu. Największą liczbę głosów ( 40,6%) otrzymała Lidia Geringer de Oedenberg, posłana Europarlamentu. Statuetkę Sudeckiego Kryształu Pani poseł odbierze podczas Gali Finałowej 8 listopada w Zamku na Skale w Trzebieszowich. Serdecznie gratulujemy! 

SUDECKIE KRYSZTAŁY 2013 ROZDANE!

Ponad dwustu przedsiębiorców, samorządowców i polityków z Dolnego Śląska zgromadziła Gala Plebiscytu Gospodarczego Sudeckie Kryształy 2013. Druga edycja to ponad 70 firm i instytucji, spośród których najlepszych musiała wybrać Kapituła. Nagrody przyznano w 6 kategoriach.

- Cudze chwalicie, swego nie znacie. Właśnie dlatego warto pokazywać i promować to, co w naszym regionie najlepsze przekonywał Adam Pachura, właściciel Telewizji Sudeckiej i przewodniczący kapituły Plebiscytu Sudeckie Kryształy 2013.

Czytaj więcej
KAPITUŁA SUDECKICH KRYSZTAŁÓW WYBRAŁA NAJLEPSZYCH!

Do niełatwych należała decyzja, przed jaką stanęło 19 członków kapituły plebiscytu gospodarczego Sudeckie Kryształy 2013. Grono ekspertów wybrało już najlepszych, którzy zdobyli nominację. Zwycięzców poznamy podczas gali w Zamku na Skale 8 listopada 2013 roku. Tegoroczna, druga edycja, plebiscytu gospodarczego Sudeckie Kryształy jest rekordowa pod wieloma względami. Organizatorów oraz ich partnerów i sponsorów szczególnie cieszy fakt, że wpłynęło prawie dwukrotnie więcej zgłoszeń niż przed rokiem. Kapituła oceniała i wybrała najlepszych spośród ponad 70 zgłoszeń w 5 kategoriach.

Czytaj więcej
RUSZA DRUGA EDYCJA PLEBISCYTU SUDECKIE KRYSZTAŁY!

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do II edycji prestiżowego plebiscytu gospodarczego „Sudeckie Kryształy”, którego Gala Finałowa odbędzie się 8 listopada 2013 roku w Zamku na Skale w Trzebieszowicach. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 15 października 2013. Zgłoś swoją firmę już dziś!

Czytaj więcej
I Gala za nami.

Podczas gali, która odbyła się 9 listopada w przepięknych wnętrzach Hotelu Zamek na Skale w Trzebieszowicach, przedstawiciele nagrodzonych firm i instytucji odebrali wyjątkowe statuetki w 5 kategoriach.

Czytaj więcej
Formularze zgłoszeniowe

Dodaliśmy formularze zgłoszeniowe do zakładki "Do pobrania"

Czytaj więcej
Patroni plebiscytu

 •  

 • Powiat K??odzki

Aktualności

Sudeckie Kryształy 2017

SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017 PRZYZNANE

 

W piątek 10 listopada w Zamku na Skale w...

WYNIKI POSIEDZENIA KAPITUŁY KONKURSOWEJ
PLEBISCYT GOSPODARCZY  "SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017"

"NAJLEPSZA FIRMA ODPOWIEDZIALNEGO...

PLEBISCYT GOSPODARCZY „SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017”

PLEBISCYT GOSPODARCZY „SUDECKIE KRYSZTAŁY 2017”

   Już po raz V Telewizja Sudecka jest...

WYBIERAMY OSOBOWOŚĆ REGIONU 2017

Szóstą kategorią, w której przyznawana jest statuetka Sudeckiego Kryształu to Osobowość...